کاغذ دیواری و انتخاب آن | کاغذ دیواری و انواع آن ها در دکوراسیون

کاغذ دیواری و انتخاب آن

در این مقاله با ما همراه باشید تا کاغذ دیواری و انتخاب آن را بررسی کنیم :

ابتدا به تعریف کاغذ دیواری می پردازیم. دیوار پوش یا همان کاغذ دیواری نوعی کاور برای پوشاندن سطوح دیوار های داخلی منازل، ادارات و دیگر مکان ها است. کاغذ دیواری از آیتم های طراحی داخلی به حساب می آید.

انواع کاغذ دیواری به صورت رول یا به صورت متری در بازار موجود می باشد.

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوار ها در دهه های گذشته چندان مرسوم نبود. اما با گذشت زمان دیوار پوش ها دارای تنوع زیادی در رنگ، شکل و جنس شدند. بنا بر این امروزه کاغذ دیواری از اولین انتخاب ها در دکوراسیون و طراحی دیوار ها است.

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوار ها در دهه های گذشته چندان مرسوم نبود. کاغذ دیواری و انتخاب آن

تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می شود. زیرا چینی ها مخترع کاغذ بودند. علاوه بر این آن ها کاغذ برنج را دویست سال پیش از میلاد بر دیوار های خود می چسباندند.

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها انواع متفاوتی دارند. معمول ترین مواد تشکیل دهنده آن ها از مخلوط الیاف فیبر سلولوزی و الیاف نساجی است. همچنین افزودنی های دیگری جهت ایجاد رطوبت، استحکام و جذب مورد استفاده قرار می گیرد.

رطوبت در انواع کاغذ دیواری غیر بافته شده همانند چسبی عمل می کند که بتوان کاغذ را روی دیوار نصب کرد.

این نوع از دیوار پوش ها نصب آسانی دارند. از دیگر انواع کاغذ دیواری می توان به کاغذ با روکش پارچه، با روکش وینیل، وینیل فابریک بک و همچنین وینیل سخت و جامد اشاره کرد.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری شاید از پیچیده ترین و سخت ترین انتخاب ها برای مشتریان باشد. زیرا باید بنا به فضا و شخصی که قرار است از آن استفاده کند تصمیم بگیرند.

امروزه در طراحی های مدرن برای نمای پشت تلویزیون از کاغذ دیواری های برجسته، گل دار و یا حتی رنگی ساده استفاده می کنند. البته دیوارهای کناری را از مدل های ساده تر و یا رنگ سفید استفاده می کنند.

در اتاق های نشیمن و یا سالنی برای دور هم جمه شدن معمولا از ترکیب کاغذ دیواری های طرح دار و ساده بهره می برند. به این صورت که اگر دارای فضای کوچیکی هستید بهتر است کاغذی را انتخاب کنید که دارای طرح های سبک تر و کوچیک تری است.

توجه داشته باشید که رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن باید متناسب با مبلمان و دکوراسیون آن اتاق انتخاب شود.کاغذ دیواری و انتخاب آن

توجه داشته باشید که رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن باید متناسب با مبلمان و دکوراسیون آن اتاق انتخاب شود.

در خانه هایی که دارای سقف بلندی هستند باید از کاغذ هایی با خطوط و یا اشکال افقی استفاده کرد. این خطوط باعث می شوند تا ارتفاع سقف کوتاه تر جلوه کند.

همچنین برای داشتن فضایی آرام و به دور از بی نظمی باید از کاغذ های گل دار و رنگ ملایم استفاده کرد.

اما اگر می خواهید فضایی پر انرژی و دارای شور و هیجان داشته باشید بهتر است سراغ رنگ های شاد، درخشان با طرح های هندسی و هنری بروید.

اتاق خواب ها محلی برای آرامش و استراحت کردن هستند. بنا بر این توجه به نوع دکوراسیون آن ها دارای اهمیت بالایی است. به همین جهت بهتر است پیش از هر چیزی به سلیقه و روحیات خود مراجعه کنید.

زیرا متناسب با سلیقه فرد می توان کاغذ طرح دار یا ساده، رنگ ملایم و یا رنگ شاد استفاده کرد. مثلا اگر فردی هستید که به دنبال سادگی و آرامش می باشید باید سراغ کاغذ دیواری هایی با رنگ ملایم همچنین بدون طرح بروید.

زیرا متناسب با سلیقه فرد می توان کاغذ طرح دار یا ساده، رنگ ملایم و یا رنگ شاد استفاده کرد.کاغذ دیواری و انتخاب آن

کاغذ دیواری اتاق کودک باید فضایی گرم و دلچسب برای بچه ها ایجاد کند. توجه کنید که کاغذ دیواری این اتاق را پدر مادر ها انتخاب می کنند. در صورتی که باید مناسب تصورات و تخیلات دنیای کودکان باشد.

بنا بر این بهتر است برای این اتاق از رنگ های ملایم استفاده شود. زیرا این رنگ ها منجر به آسایش بچه ها می شود.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *