همه چیز درباره مبلمان ال شکل | نحوه چیدمان مبلمان ال شکل

همه چیز درباره مبلمان ال شکل

اصلی ترین آیتم در طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی انتخاب صحیح ترین مبل ممکن است. مبلمان از اولین وسایلی هستند که توجه افراد را به خود جلب می کنند. با توجه به انواع متفاوت مبلمان در این مقاله به موضوع همه چیز درباره مبلمان ال شکل خواهیم پرداخت.

امروزه مبل ها در انواع اقسام رنگ ها، طرح ها و سبک ها به بازار ارائه می شوند. یکی از پر طرفدار ترین انواع مبلمان همان مبلمان ال شکل است.

تعریف مبلمان ال شکل

این نوع از مبل ها به مبلمانی گفته می شود که به صورت چند تکه ای و مانند حرف ال در انگلیسی کنار هم قرار می گیرند. که طبیعتا در این نوع از چیدمان دارای زاویه ای ۹۰ درجه خواهد بود. این نوع قرار گیری می تواند به صورت منحنی و یا خطی باشد.

این مبل ها دارای سبک های مختلفی هستند. به طور معمول در سبک راحتی ولی با ابعاد متفاوتی به کار می روند. معمولا دو کاناپه با ابعاد بزرگ و کوچک هستند که می توانند به هم چسبیده باشند. و یا این که قابلیت مجزا شدن را داشته باشند.

فضای مورد نیاز مبلمان ال شکل

مبل های ال شکل عمدتا به دلیل نداشتن دسته فضای کمتری را اشغال می کنند. به همین دلیل کاملا مناسب اتاق های نشیمن کوچک و خانه های آپارتمانی هستند.

این نوع از مبل ها عمدتا به نحوی طراحی شده اند که نمی توان آن ها را از یکدیگر جدا کرد. زیرا مجزا کردن آن ها باعث بی نظمی در فضای دکوراسیون خانه می شود.

همه چیز درباره مبلمان ال شکل

بنا بر این هنگام خرید فضای موجود در سالن اتان را نیز در نظر بگیرید.

ست کردن با دیگر مبل ها

اگر فضای نشیمن شما به حد کافی بزرگ است و جایی برای یک دست مبل اضافه دارد. می توانید جهت زیبا تر کردن و پرکردن فضا از مبل دیگری استفاده کنید.

البته گزینه های متفاوتی همچون یک دست مبل دیگر، یک کاناپه بزرگ سه نفره و یا اضافه کردن چند صندلی در اطراف خانه خواهید داشت.

برخی دوست دارند مبلمان ال خود را وسط اتاق قرار دهند. در این شرایط برای خالی نماندن دیگر فضاها بهتر است فضای پشت مبل خود را پر از وسایل های مرتبط کنید.

همه چیز درباره مبلمان ال شکل

مثلا استفاده از میز کنسول از بهترین انتخاب ها است به خصوص که می توانید روی آن را از وسایل دکوری زیبا پر کنید. علاوه بر این ها می توانید از گیاهان و یا آباژورهای متنوعی استفاده کنید که جنبه زیبایی نیز دارند.

توجه داشته باشید که کاناپه های ال شکل کمی انحنا دارند و به صورت خطی نیستند. به همین دلیل بهتر برای ایجاد هماهنگی و تقارن بیشتر در دکوراسیون از دیگر المان های منحنی استفاده کنید. یعنی مثلا میز عسلی انتخاب شده هم دارای انحنا باشد.

نحوه چیدمان مبلمان ال شکل

اولین و مهم ترین اصل در چیدمان این مبلمان در نظر گرفتن مدلی است که به شما آرامش می دهد. در نظر گرفتن اصول چیدمان و دکوراسیون، توجه به ترکیب تضادها و خلق زیبایی یک طراحی منصر به فرد به وجود خواهد آورد. اما باید ببینید چه دکوراسیونی در دید شما جذاب به نظر می رسد.

بهتر است از این مبلمان به دلیل کنار هم بودنشان در نقطه کانونی خانه استفاده کنید.

از خاصیت این مبلمان است که به فضای شما بعد می دهند. بنابراین بهتر است از آن ها برای فضاهای کوچک و قائمه استفاده کنید.

همه چیز درباره مبلمان ال شکل

بهتر است رو به روی قسمت ال مبل های تک نفره قرار دهید. زیرا در این حالت فضا مربع شکل خواهد شد. و همچنین در نظر داشته باشید که میز عسلی و یا جلوی مبلی در این نوع از مبلمان هر چقدر کوچک تر باشد بهتر است.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *