نگهداری از گیاهان آپارتمانی | انواع گل و گیاه آپارتمانی و تزئینی

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

از زیبا و سرزنده کردن دکوراسیون تا تصفیه سازی هوا، دلیل های بسیاری برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی وجود دارد. نگهداری از گیاهان آپارتمانی می تواند چالشی کوچک اما سخت باشد. مخصوصا زمانی که فضا و نور طبیعی خورشید محدود است. جا دادن گلدان های گل و گیاه در خانه ایده ی خوبی برای افزودن جان به دکوراسیون خانه  است.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون ایده ای کم هزینه، بسیار زیبا و همچنین سالم است.نگهداری از گیاهان آپارتمانیاستفاده از گل و گیاه در دکوراسیون ایده ای کم هزینه، بسیار زیبا و همچنین سالم است. از طرفی بررسی تحقیقات نشان می دهد خانه هایی که دارای گل و گیاه هستند معمولا میکروب های کمتری دارد. در نتیجه بیماری افراد در این گونه منازل به نسبت کمتر است.

گیاه پتوس

این گیاه سبز برگ برای اضافه کردن دیزاینی سبز رنگ که از دیوار بالا برود بسیار زیبا است. بهتر است این گیاه را در سبدی کاشته و سپس از دیوار و یا سقف آویزان کنید. پتوس را می توان از بهترین گیاهان برای نگهداری در آپارتمان های کم نور معرفی کرد.

این گیاه سبز برگ برای اضافه کردن دیزاینی سبز رنگ که از دیوار بالا برود بسیار زیبا است.نگهداری از گیاهان آپارتمانیپتوس از دسته گیاهانی است که نیاز چندانی به نور ندارد. حتی نباید زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. آبیاری این گیاه به این صورت است که در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یک بار باید صورت بگیرد.

پتوس گیاهی مناسب برای زیبا کردن دکوراسیون دفاتر، شرکت های کم نور، آپارتمان هایی که آفتاب گیر نیستند و همچنین خانه هایی در شهرهای آلوده است.

گیاه زامیوکالکاس _ گیاه زی زی

گیاهی گرمسیری که معمولا به عنوان گیاه زینتی در منازل نگهداری می شود. مقاومت در برابر کم آبی، شدن نور و همچنین مصون بودن در برابر آفات از عواملی است که این گیاه را از مناسب ترین گیاهان آپارتمانی کرده است. لازم به ذکر است که این گیاه سمی بوده و باید از دسترس کودکان و حیوانات دور نگه داشته شود.

این گیاه سمی بوده و باید از دسترس کودکان و حیوانات دور نگه داشته شود.نگهداری از گیاهان آپارتمانیهمچنین در هنگام جا به جایی یا دستمال کشیدن برگ های آن از دستکش استفاده کنید. از دیگر موارد باید اشاره کرد که در صورت آبیاری زیاد، ریشه این گیاه دچار پوسیدگی خواهد شد.

گیاه گندمی

گیاه عنکبوتی و سجافی از دیگر نام های این گیاه است. از دیگر گیاه های مناسب برای نگهداری در محیط های آپارتمانی است. این گیاه دارای رشدی سریع و نیاز به رسیدگی کمی است. به همین جهت مناسب افراد تازه کار در حوزه نگهداری از گل و گیاه است. از تابش نور مستقیم خورشید به آنها باید جلوگیری کرد.

این گیاه دارای رشدی سریع و نیاز به رسیدگی کمی استنگهداری از گیاهان آپارتمانیاما بهترین محل برای نگهداری از آنها نزدیک پنجره است. در صورتی که دور از نور قرار بگیرد دارای برگ های درازی خواهد شد. گیاه گندمی در دسته بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا قرار می گیرد. این گیاه به دلیل دارا بودن برگ های بلند و خمیده مناسب گلدان های آویزی است. به علت وضعیت برگ ها و خمیده بودن آنها بهترین حالت آویزان نگه داشتن اشان است.

کاکتوس

انواع کاکتوس از محبوب ترین گیاهان بین علاقه مندان به گل و گیاه است. نگهداری راحت، رشد بی دردسر، تکثیر به سرعت از مواردی است که بیشتر افراد را علاقه مند به نگهداری از این گیاه می کند. هنگام آبیاری سعی کنید تمام سطح خاک خیس نشود. دور بعدی آبیاری باید زمانی باشد که خاک کاکتوس کاملا خشک شده باشد.

انواع کاکتوس از محبوب ترین گیاهان بین علاقه مندان به گل و گیاه است.نگهداری از گیاهان آپارتمانی

ساده ترین روش حصول اطمینان از خشکی خاک این است که یک خلال دندان را با احتیاط در خاک فرو کنید. اگر خلال دندان نمناک شد، یک تا دو روز دیگر صبر کنید. گیاه در فصل استراحت خود تنها چند هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد. جالب توجه است که کاکتوس دارای ریشه های بسیار بلندی است که به کمک آن ها می تواند آب مورد نیاز خود را تا مدت ها ذخیره کند.

بهترین مکان برای نگهداری کاکتوس کنار پنجره آفتاب گیر است. البته که باید حواستان باشد در راستای نور مستقیم آفتاب نباشند. کاکتوس ها در فصل زمستان باید گرم نگه داشته شوند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *