نکاتی قبل از خرید مبل | خرید بهترین مبل ممکن برای منزل

نکاتی قبل از خرید مبل

هر موقع که حرف از دکوراسیون داخلی و دیزاین آن می شود حتما گوشه ای از ذهنتان به سمت انواع مبلمان می رود. مبل ها از اصلی و ابتدایی ترین وسایل در طراحی و دکوراسیون خانه ها هستند.

نکات بسیار زیادی در انتخاب صحیح یک مبل دخیل است. در این مقاله به نکاتی قبل از خرید مبل می پردازیم.

نکاتی قبل از خرید مبل

مبل ها در مرکزی ترین نقطه خانه قرار می گیرند. به همین دلیل خرید مبل گام بسیار مهمی در تزئینات و دکوراسیون خانه شما به حساب می آید. در واقع خرید مبل چیزی فراتر از فقط توجه به سبک و مدل آن است.

به دلیل های متعددی برای همه افراد مقدور نیست که سالانه مبلمان خود را تعویض کنند. بنا بر این باید نهایت دقت و ذکاوت را در هنگام خرید به خرج بدهند تا انتخابی درست داشته باشند.

سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

انتخاب سبک مدرن یا کلاسیک علاوه بر سلیقه شما وابسته به فضای کافی نیز هست. قطعا اگر آپارتمانی کوچک دارید انتخاب مبلمان کلاسیک و بزرگ چندان جالب نخواهد شد. معمولا سبک مدرن و مینیمالیست از بهترین گزینه ها برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک هستند.

از طرفی اگر خانه ای بزرگ با فضای کافی هستید می توانید از مبلمان استیل و کلاسیک نیز استفاده کنید. همچنین بنا به دکوراسیون قسمت های متفاوت خانه می توانید از ترکیب هر دو سبک بهره ببرید.

نکاتی قبل از خرید مبل

پس اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید انتخاب سبک مورد علاقه و مورد نیازتان است. دانستن این که مبلی مدرن می خواهید یا کلاسیک کمک بسیار بزرگی می کند تا میان انتخاب های متعدد گیج نشوید.

به سایز مبل انتخابی خود حتما توجه کنید.

هر چقدر که مبل شما زیبا و شیک باشد در صورتی که متناسب با اندازه فضای خانه نباشد، جلوه خاصی نخواهد داشت. پس حتما در نظر داشته باشید که دسته ها، پشتی، پایه ها و ابعاد کلی مبل هماهنگ با سالن و فضای شما باشد.

حتی می توانید مبل انتخابی را متر کنید و با اندازه های خانه خودتان بررسی کنید تا مجبور به دوباره کاری نشوید.

باید در نظر داشته باشید که شکل و ابعاد مبل می تواند به راحتی دکوراسیون شما را زیبا یا ناهماهنگ کند. مثلا باید بدانید خرید مبلمان ال شکل برای خانه ای که دیوارهای منحنی دارد کاملا اشتباه است.

مبلمان با کیفیت را تشخیص دهید.

موادی مانند چوب، فوم، پارچه، چرم در کیفیت و راحتی مبل تاثیر گذار هستند.

همان طور که مبلمان بسیار سنگین نشانه ای از کیفیت خوب ندارد، مبلمان بسیار سبک نیز کیفیت چندانی نخواهد داشت. مبلمانی با مواد اولیه بدون کیفیت و چوب ارزان قیمیت معمولا بسیار سبک هستند.

نکاتی قبل از خرید مبل

باید دقت داشته باشید که مبل چوبی انتخابی شما دارای خوردگی یا فرو رفتگی نباشد. حواستان باشد که نئوپان و کامپوزیت ها ترکیبی از خمیر چوب و پلاستیک هستند. استفاده از این چوب ها باعث می شود قیمت مبل کمتر شود اما از طرفی دوام بسیار کمتری هم دارند.

به پارچه و چرم به کار رفته در مبل دقت کنید. باید تا پشت صندلی های کشیده شده باشند. زیرا در برخی مبل ها از پارچه ها و چرم ها فقط در بخش بیرونی مبل استفاده شده است. که به مرور زمان باعث پاره شدن زود هنگام آن ها می شود.

به پایه های مبل توجه کنید. باید دارای استحکام کافی باشند و همچنین تحمل وزن بالا را داشته باشند. سعی کنید مبل انتخابی شما دارای پایه های منحنی شکل نباشد.

پایه ها باید کاملا متصل به مبل باشد. یعنی نباید به صورت جدا ساخته شده و سپس مونتاژ به مبل شود. جنس پایه ها باید همانند جنس چوبی باشد که در بدنه به کار رفته است.

حتما روی مبل مورد نظرتان بنشینید. فنرهای مبل باید دارای انعطاف کافی باشند. یعنی نه زیاد از حد فرو بروند و در عین حال نرم هم نباشند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *