میزهای کنسول | میزهای کنسول یا میز پیش آیینه و تاریخچه آنها

میزهای کنسول

میزهای کنسول یا میز پیش آیینه معمولا میزی مستطیلی یا نیم دایره ای با دو الی چهار پایه است. این نوع میز به دیوار تکیه داده شده و معمولا آیینه ای بالای آن نصب می شود.

باورها بر این است که کنسول ها اصالتا مختص به کشور فرانسه و ایتالیا هستند. این میزها در قرن پانزده و شانزده میلادی در اروپا آغاز به تولید شدند. با گذشت زمان و در اواخر قرن شانزدهم در انگلستان محبوبیت پیدا کردند. سپس در اواسط دهه هفده میلادی در آمریکا و نهایتا تا اواخر دهه هجدهم میلادی به عنوان اسباب اثاثیه ای اشرافی و محبوب بدل گردید.

میزهای کنسول از اصلی ترین اجزای دکوراسیون قصرها و کاخ های اشرافی در آن دهه ها بودند و به همین دلیل اغلب مدل های آن زمان دارای طرح های سلطنتی و بسیار لوکس بوده است.

میزهای کنسول. کنسول ها معمولا دارای دو پایه بودند که روی آن ها میزی تقریبا گرد یا نیم دایره قرار می گرفت

طرح اصلی کنسول ها

کنسول ها معمولا دارای دو پایه بودند که روی آن ها میزی تقریبا گرد یا نیم دایره قرار می گرفت. براکتی که پشت میز وجود داشت با پیچی به دیوار نصب می شد تا محکم بایستد. براکت ها اجازه می دهند تا میز حالتی مستقل به خود گرفته و خیلی دید بهتری داشته باشد. اسم این براکت ” کنسول ” بوده و همین باعث شده تا این میزها به نام میز کنسول معروف شوند.

این میزها در ابتدا فقط به عنوان میزی برای زیبا سازی دکور به کار می رفتند و تنها جنبه تزئینی داشتند. از اصلی ترین نقش آن ها می توان به برقراری تقارن در دکوراسیون و ایجاد هارمونی در چیدمان اشاره کرد.

اما در طول زمان در عین این که جنبه تزئینی خود را حفظ کردند، جنبه کاربردی نیز پیدا کردند. یعنی علاوه بر این که می توانید گلدان گل، انواع مجسمه، ظروف دکوری و دیگر وسایل تزئینی روی آن بگذارید، می توانید از نوع کمد دار آن ها به عنوان فضایی برای نگه داری ظروف دیگر خود کنید.

میزهای کنسول. این میزها در ابتدا فقط به عنوان میزی برای زیبا سازی دکور به کار می رفتند

به طور کلی میزهای آیینه کنسول دارای اصول طراحی خاصی هستند. میز کنسول و آیینه های امروزی و مدرن نیز از لحاظ ساختار همانند انواع قدیمی آن ها هستند. البته فقط از نظر زیبایی و کارایی بسیار پیشرفت کرده اند.

انواع کنسول ها

آیینه کنسول های باریک از نوع فراوان آن ها هستند زیرا اندازه آن ها باعث شده تا جاگیر نباشند. آن ها به راحتی در فضای راهرو، سالن، جلوی ورودی خانه ها قرار داده شوند. سیستم طراحی این میزها معمولا شبیه میزهای قهوه خوری و میزهایی است که گوشه دیوار جا داده می شدند. علاوه بر این ها، به دلیل باریک بودن نسبت به دیگر انواع آن ها بسیار راحت تر هماهنگ با فضا و نوع دکوراسیون می شوند.

میزهای کنسول. همچنین برای خالی نماندن انتهای راهرو ها می توانید از این نوع میزها استفاده کنید

انواع دیگر و مدرن تری از آیینه کنسول ها موجود می باشد که دارای پایه های کج و پیچیده است که از همه جهات چشم ببیننده را به خود جلب می کند.

میز کنسول های نصب شده به دیوار نه تنها قدیمی و از مد افتاده نیستند بلکه همچنان پر طرف دار و زیبا هستند. توجه داشته باشید که چنین میزهایی باعث می شوند فضای خانه شما بزرگ تر دیده شود زیرا فضای کف زمین را خالی و باز نگه می دارند.

از دیگر فضاهای کاملا مناسب برای کنسول و آیینه، ورودی خانه است. میزهای کنسولاگر در خانه اتان راهرویی باریک با نور کم وجود دارد، بهتر است با قرار دادن کنسولی باریک و نصب آیینه ای بالای آن هم بر پهنای راهروی خود بیافزایید هم نور پردازی محیط را افزایش دهید.

از دیگر فضاهای کاملا مناسب برای کنسول و آیینه، ورودی خانه است. وجود یک آیینه بزرگ و کنسولی باریک یا پهن بنا به فضای موجود با وسایل تزئینی روی آن می تواند برای مهمانان و یا خود شما بسیار جذاب و خیره کننده باشد.

همچنین برای خالی نماندن انتهای راهرو ها می توانید از این نوع میزها استفاده کنید. حتی می توانید از آیینه کنسول های چوبی استفاده کنید تا حس کلاسیک به خانه ببخشد و فضا را دلنشین و گرم تر نشان دهد.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

تعداد امتیاز ۵ (۱۰۰%) ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *