قصد خرید مبل دارید؟ – مبل ویستا

بالاخره تصمیم گرفتید مبل بخرید و حالا آماده شده اید تا به مغازه بروید اما برای خرید مبل انتخاب های فراوانی خواهید داشت تا خرید چیزهای دیگر. بنابراین قبل از خرید حتما اطمینان حاصل کنید که می دانید چه چیزی میخواهید بخرید.

سبک مبل

اولین سوالی که باید پاسخ دهید این است که چه استفاده ای از این مبل خواهید داشت؟

آیا قرار است روی آن دراز بکشید یا لم بدهید و تلویزیون تماشا کنید؟ آیا می خواهید کوسن های نرم و زیادی روی آن قرار دهید؟ یا نه، می خواهید برای سالن پذیرایی مهمان از آن استفاده کنید؟

با پاسخ دادن به این سوال ها برایتان مشخص می شود که باید سراغ مبلمان راحتی بروید یا مبلمان استیل و سلطنتی؟

قصد خرید مبل دارید؟

سایز مبل

هر مبلی هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ فیزیکی فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد. قبل از خرید باید مطمئن شوید مبل انتخابی شما مناسب فضای خانه اتان می باشد یا خیر. از ارتفاع، عرض و عمق اطلاع حاصل نمایید. علاوه بر این ها باید مطمئن شوید مبل انتخابی شما در آسانسور جا می شود؟ یا از راه پله ها رد می شود؟ و در نهایت مناسب گوشه و کنار، و همچنین سالن خانه می باشد؟ حقیقتا چیزی بدتر از خرید مبل گران قیمت و زیبایی نیست که متاسفانه از راه پله ها رد نمی شود و یا مناسب سالن نیست.

قصد خرید مبل دارید؟

ساختار مبل

معمولا افراد بر این باور هستند که هزینه کردن مبلغ بیشتر به معنای داشتن کیفیت بهتر است. چیزهای زیادی در ساخت هر مبلی به کار رفته است که به عنوان “ساختار” مبل شناخته می شوند. کیفیت واقعی یک مبل وابسته به کیفیت مصالح و موادی است که در درون و یا حتی ظاهر مبل استفاده شده است. معمولا بدنه و اسکلت مبل باید از چوبی تهیه شده باشد که دارای ساختار محکمی باشد.

نکته: چوب هایی که دارای گره کمتری هستند از کیفیت بهتری برخوردار هستند. این حالت را می توان از نگاه کردن به پایه های چوب تشخیص داد.

تشک و نشیمن مبل از دیگر موارد بسیار ضروری در ساختار هر مبل است. حتما روی هر مبلی که می پسندید، بنشینید. باید تشک پس از برخواستن از روی مبل به حالت اولیه خود بازگردد.

قصد خرید مبل دارید؟

انتخاب پارچه

بررسی پارچه از اساسی ترین نکات قابل توجه در انتخاب مبلمان است. اگر قرار است مبل خریداری شده اتان را در سالن پذیرایی قرار دهید، اگر فرزند کوچک دارید، اگر از حیوانات خانگی نگهداری می کنید بهتر است سراغ پارچه هایی با کیفیت تر بروید. معمولا پارچه های بافت دار استحکام بیشتری نسبت به نوع بدون بافت خود دارند ولی تا حدودی تمیز کردن آنها نیز سخت تر است.

از طرفی باید نوع دکوراسیون، رنگ بندی وسایل های خانه و محل قرار گیری خانه را در نظر گرفته تا بتوانید رنگ پارچه یا چرم خود را انتخاب کنید. گاهی این رنگ ها و طرح ها باید هماهنگ با دیگر وسایل ها باشند، گاهی هم نیز بهتر است متضاد باشند. برای مثال طرح های ساده برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند. اگر هم می خواهید مبلمان اتان بیشتر از وسایل های دیگر به چشم بیاید بهتر است پارچه آن را از میان رنگ های پر رنگ و اصلی انتخاب کنید.

قصد خرید مبل دارید؟

راحتی مبل

راحت بودن مبل نقش اساسی در انتخاب شما دارد. قبل از خرید باز هم تاکید می کنیم که روی مبل مورد نظر بنشینید و راحتی آن را امتحان کنید. هرگز خود را گول نزنید که بعدا این مشکل حل می شود یا قرار نیست مشکلی داشته باشید. روی مبل دراز بکشید، لم بدهید، پاهای خود را جمع کنید، دست های خود را دراز کنید و هر کاری که قرار است در خانه انجام دهید تا از راحتی آن اطمینان حاصل کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

منبع: ukessays.com

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *