طراحی داخلی محیط های کاری – مبل | مبلمان | vista furniture – مبل ویستا اداری | مبل

طراحی داخلی محیط های کاری

طراحی داخلی محیط های کاری یکی از مسائل مهم در ساخت ساختمان های اداری است. طراحی و دیزاین شرکت ها، اداره ها و کارخانه ها با توجه به رفت و آمد ارباب رجوع نیاز به خلاقیت خاصی دارد.

طراحی دکوراسیون اداری شیک و در عین حال کاربردی تا حدودی دشوار است. به همین دلیل بهتر است ابتدا در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید. انتخاب مبلمان، صندلی ها، رنگ آن و نحوه قرار گیری آن ها از اصلی ترین موارد در دکوراسیون اداری است.

اگر چه دکوراسیون اداری در تمامی محیط های کاری دارای اهمیت ویژه ای است. اما به همان اندازه نیز طراحی دکوراسیون داخلی آن نیاز به زمان و دقت بالایی دارد.

طراحی داخلی محیط های کاری

معمولا در ابتدا طراحی دکوراسیون اداری مدرن و شیک از دغدغه های مدیران و طراحی داخلی می باشد. علاوه بر این که محل کار به عبارتی همان خانه دوم افراد است. بنا بر این باید به  صورتی استاندارد، کاربردی و شیک طراحی شود.

انتخاب مبل های اداری :

انتخاب مبلمان اداری از مهم ترین و اصلی ترین موارد در طراحی داخلی اداری است. دفتر های اداری باید متناسب با میزان ساعت کاری، راحتی کارمندان، تعداد مراجعین و میزان حضور آن مبل و صندلی های خود را انتخاب کنند.

تعداد مبلمان بستگی به تعداد کارمندان، مراجعه کنندگان و همچنین فضای خالی شما دارد. اما جنس آن بستگی به موارد و میزان زمان مورد استفاده دارد. صد البته که بودجه در دست نیز موثر است.

طراحی داخلی محیط های کاری

مبلمان اداری باید دارای طراحی زیبا، دوام بالا بوده و ارگونومیک باشند. این سه ویژگی از موارد لاینفک و اساسی در خرید انواع مبلمان اداری و مشتقات آن است.

مبلمانی با این سه ویژگی باعث می شوند سطح اجرایی کار بالا رود زیرا مبلمان استاندارد بوده و مسبب خستگی نمی شوند.

مبلمان ارگونومیگ اداری :

ارگونومیک علمی است که برای راحت و استاندارد کردن مبلمان اداری و منزل مهندسی شده است. در طراحی چنین مبل هایی اصل ایجاد وضعیت بدنی مناسب و استاندارد است. زیرا چنین شرایطی باعث کاهش آسیب های جسمی می شود.

چنین مبلمان و میز هایی نهایت راحتی کاربر را در نظر می گیرند. به همین دلیل دارای ویژگی های ضروری و لازم هستند. همین طور شایان به ذکر است که چنین مبل هایی علاوه بر توجه به سلامتی کاربر دارای استایل، سبک خاص بوده و معمولا با دوام هم هستند.

طراحی داخلی محیط های کاری

مبلمان اداری در واقع به گونه ای هستند که عمود بر زمین و در جهت مخالف نیروی جاذبه چیزها را نگه می دارند. در حالت کلی باید گفت که مبلمان ارگونومیک می توانند باعث کاهش خستگی ناشی از کار و پشت صندلی نشستن شوند. زیرا اجازه حرکت آزاد به بدن و گردن می دهند.

پارتیشن های اداری :

از دیگر تجهیزاتی که در اداره ها کاربرد فراوانی دارد همان تفکیک کننده های فضا هستند. این تفکیک کننده ها محیطی کاربردی و خصوصی تر می سازند. در واقع برای جدا سازی و ایجاد فضایی مناسب برای رفت و آمد و کار می باشند.

پارتیشن ها در انواع مختلف آلمینیومی، شیشه ای، چوبی و ام دی اف هستند.

سبک دکوراسیون اداری :

استایل و سبک مبلمان اداری در همه جا یکسان نیست. بلکه با توجه به نوع کار و سلیقه می تواند دکوراسیون در انواع رسمی، کلاسیک، مدرن و راحت طراحی شود.

طراحی داخلی محیط های کاری

به عبارتی صندلی های اداری، کمد ها، میز های اداری، میز های مدیریت و دیگر لوازم موجود در فضا با توجه به لزوم زمان و هدف کاربران انتخاب می شود. ممکن است برخی سبک کلاسیک را بپسندند و برخی دیگر سبک مدرن را.

همچنین انتخاب رنگ ها نیز کاملا وابسته به نوع سبک و نوع کار مشخص می شود. مثلا استفاده از رنگ های روشن و براق یا کاغذ دیواری هایی با طرح های انتزاعی باعث ایجاد تفکر خلاق در کارمندان می شود.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *