رنگ ها و به کار بردن آن ها | رنگ های ترند سال ۲۰۱۸

رنگ های ترند سال ۲۰۱۸

رنگ های ترند ، رنگ ها و به کار بردن آن ها در دکوراسیون از مهم ترین فاکتورها در حوزه دکوراسیون و دیزاین است. در واقع رنگ ها قادر به ایجاد تغییر در دکوراسیون هستند. آن ها می توانند ظاهر محیط، خلق و خوی افراد، ابعاد محیط و چیزهای دیگر را نیز تغییر دهند. در این مقاله به بررسی برخی از رنگ های ترند شده و یا مطابق روز در حوزه دکوراسیون و دیزاین منزل می پردازیم:

فیروزه ای

گرم تر از آبی معمولی، کمتر از آبی دریایی، با شکوه تر از خاکستری، رنگ فیروزه ای است. این رنگ می تواند فضایی مدرن، سر زنده، مجلل و آرام در خانه ایجاد کند.

فیروزه ای از دسته رنگ هایی است که هم می تواند به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون استفاده شود و هم می توان به عنوان رنگ فرعی و در تزئینات از آن استفاده کرد.

ترکیب فیروزه ای با رنگ های خنثی مانند صورتی، یاسی و یا سبز ملایم فضایی لطیف، آرام و شاداب ایجاد می کند اما اگر قصد دارید فضایی با جلوه سنگین داشته باشید باید سراغ ترکیب فیروزه ای با رنگ های تیره نظیر ذغالی، شکلاتی و یا سورمه ای بروید.

رنگ های ترند سال 2018

ارغوانی

انتخاب این رنگ به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون ممکن است در وهله اول شما را دچار تردید کنید اما با هماهنگی صحیح می توانید فضایی بسیار زیبا و پویا بسازید.

از رنگ ارغوانی به دلیل آن که در گروه رنگ های تند قرار دارد نمی توانید به تنهایی استفاده کنید، بلکه باید آن را در کنار رنگ های مکمل و مناسب استفاده کنید تا زیبایی خود را نشان دهد.

این رنگ از دسته رنگ های اسرار آمیز و جذاب است که برای داشتن اتاق خواب باشکوه و رویایی می توانید از آن استفاده کنید. اگر هم به دنبال آن هستید فضا را جذاب تر و روشن تر کنید بتر است ارغوانی را با یاسی و سفید و یا نقره ای هماهنگ کنید.

رنگ های ترند سال 2018

اُخرایی

اُخرایی، زرد مایل به قهوه ای است که در انواع رنگ های روشن تا تیره را در بر میگیرد. این رنگ ذاتا گرما بخش و شادی آور است. استفاده از اُخرایی کمک به افزایش قدرت تمرکز می کند، همچنین رنگ ایجاد تحرک و فعالیت است.

اگر سالنی کوچک دارید بهتر است دیوارهای خود را به رنگ زرد روشن یا اُخرایی روشن در بیاورید تا به طور معجزه آسایی ببینید که چقدر سالن شما بزرگتر به چشم خواهد آمد. برای عمق دادن به فضا بهتر است در کنار این رنگ از رنگ های نارنجی تیره، انواع سبزها و شکلاتی ها استفاده کنید.

رنگ های ترند سال 2018

زرشکی

رنگ قرمز و خانواده آن رنگ عشق و علاقه است. این رنگ فضایی شاد و پر انرژی ایجاد می کند. همچنین در هر دو سبک مبلمان سلطنتی و مدرن قابل استفاده می باشد.

از آنجایی که این رنگ تولید هیجان می کند ممکن است در صورت استفاده به عنوان رنگ غالب باعث ایجاد کلافگی در فرد شود. به همین دلیل بهتر است در کنار رنگ های خنثی و سرد استفاده شود.

در دکوراسیون داخلی پیشنهاد می شود از رنگ زرشکی به عنوان رنگ مکمل مثلا در آشپزخانه یا میز نهارخوری استفاده کرد که باعث ایجاد اشتها می شود. رنگ زرشکی در کنار طرح های چوبی فضایی سنتی ایجاد میکند اما در کنار رنگ های سرد و ملایم فضایی مدرن می سازد.

رنگ های ترند سال 2018

طوسی

به مرور زمان در طی سال ها این رنگ نه تنها رنگ افسرده و غمناک نیست، بلکه نشان از فریبندگی و گیرایی دارد. در واقع رنگ شیکی است که دکوراسیون را به سمت لوکس بودن سوق می دهد. این رنگ همانند سفید از رنگ های خنثی است که قابلیت ترکیب با همه رنگ های دیگر را دارد.

شاید ترکیب کردن طوسی با رنگ های خنثی مناسب نباشد اما مطمئن نتیجه شگفت انگیز است.

ترکیب طوسی با بژ، سفید، زرد لیمویی از معرکه ترین ترکیب ها برای سالن پذیرایی است. با استفاده از این رنگ به عنوان رنگ اصلی انتخاب های بسیار زیادی در رنگ های مکمل خواهید داشت. ترکیب طوسی با سبز تیره فضایی شیک برایتان می سازد. ترکیب طوسی با نارنجی، زرد و یا صورتی فضایی شاد، ملایم و پر انرژی ایجاد می کند.

قصد خرید مبل دارید؟

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

تعداد امتیاز ۵ (۱۰۰%) ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *