دکوراسیون رنگ طوسی – مبل | مبلمان | vista furniture – مبل ویستا رنگ طوسی | مبل

دکوراسیون رنگ طوسی

با رواج یافتن دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از رنگ های متنوع و دکوراسیون رنگ طوسی نیز افزایش یافت. دیگر مانند قدیم انتخاب رنگ ها تنها محدود به کرم و قهوه ای نمی شود. یکی از این رنگ های متنوع و پر کاربرد که به راحتی در همه سبک ها و رنگ ها هماهنگ می شود رنگ طوسی است.

اگر تمایل دارید دکوراسیونی بی نظیر در فضای منزل اتان ایجاد کنید بهتر است از انتخاب رنگ طوسی غافل نشوید. بنا بر این بهتر است با انواع رنگ های مناسب و هماهنگ با طوسی آشنا شوید.

تاثیرات روانی رنگ طوسی :

بسیاری از افراد فکر می کنند که طوسی یا خاکستری رنگ آرامش و امنیت است. اما این تصور همیشه هم صحیح نیست. این رنگ می تواند همان اندازه که دکوراسیونی شیک، ساده و زیبا ایجاد کند، در عین حال دکوراسیونی کاملا ناهماهنگ و شلخته نیز بسازد.

به همین دلیل بهتر است از تاثیرات روانی این رنگ مطلع باشید. اگر قصد دارید فضایی آرام و در عین حال پر از اعتماد به نفس خلق کنید این رنگ کاملا مناسب است.

از دیگر تاثیرات این رنگ همان بس که بسیار راحت با رنگ های دیگر ترکیب می شود. یعنی رنگ طوسی در کنار رنگ های دیگر طرحی مسحور کننده خلق خواهد کرد. خاکستری و طوسی توانایی زنده کردن هر رنگی را دارد.

اگر این رنگ را یک رنگ بی روح، غمگین و سرد می خواهید کاملا اشتباه می کنید. چرا که امروزه از این رنگ برای جلوه دادن و هایلایت کردن رنگ های دیگر استفاده می شود. بنا بر این بهتر است با رنگ های قوی و گرم ترکیب شود تا ظاهری ظریف و گرم تولید کند.

همچنین رنگ طوسی می تواند تند و جیغ بودن برخی رنگ ها را کم کرده و در عین حال آن ها متعادل کند. رنگ شناسان این رنگ را مبدا و سر منشا آرامش می دانند. به همین دلیل است که طراحان و دیزاینر های زیادی از طوسی به عنوان پس زمینه طراحی هایشان استفاده می کنند.

تناژ های رنگ طوسی :

رنگ طوسی دارای تناژ های متفاوتی مانند طوسی نقره ای، طوسی آبی، طوسی تخته سنگی، طوسی روشن و طوسی متوسط است.

برای استفاده از این رنگ در گوشه و کنار منزل باید اصول هماهنگی و ترکیب رنگ ها را به درستی رعایت کرد.

طوسی های خوش ترکیب :

طوسی واقعی ترکیبی از رنگ های سیاه و سفید است. این رنگ به دلیل ماهیت خنثی خود توانایی ترکیب شدن با دیگر رنگ ها را دارد. اما باید بدانیم کدام طیف از طوسی مناسب با دیگر رنگ های برای ترکیب است.

ترکیب رنگ طوسی با بنفش :

منظور از بنفش، یک رنگ تیره، براق و جیغ نیست. بلکه منظور بنفشی با ته مایه های طوسی است که در کنار رنگ طوسی جلوه ای بسیار زیبا خواهد داشت. اما بهتر است در این حالت رنگ طوسی را ملایم تر از رنگ بنفش انتخاب کنید.مثلا مبلمان بنفش در کنار دیوارهایی با رنگ طوسی ملایم.

دکوراسیون رنگ طوسی

ترکیب رنگ طوسی با زرد :

رنگ طوسی زغالی و یا طوسی سرد و کم رنگ کاملا مناسب برای ترکیب شدن با زرد براق و یا حتی رنگ زردی با ته رنگ نارنجی است. انتخاب میزان تیره و روشن بودن رنگ طوسی کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.

دکوراسیون رنگ طوسی

ترکیب رنگ طوسی با سبز :

رنگ سبز آبی یا سبز صدری از آن دسته رنگ های به ترتیب سرد و گرمی است که در کنار طوسی فوق العاده خواهند شد. اگر می خواهید فضایی شاد و در عین حال رسمی ایجاد کنید بهتر است سراغ این دو ترکیب بروید.

دکوراسیون رنگ طوسی

ترکیب رنگ طوسی با شیری :

استفاده از رنگ شیری در چیدمان اتاق باعث می شود فضایی لطیف و آرام ایجاد شود. از آن جا رنگ طوسی نسبتا رنگی سرد و خنثی است پس در کنار رنگ شیری روح تازه ای به خانه شما خواهد بخشید. علاوه بر این که رنگ شیری فضای خانه شما را نیز بزرگ تر از آن چه که هست نشان می دهد.

دکوراسیون رنگ طوسی

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *