دکوراسیون داخلی سیاه و سفید | به کار بردن دیزاین سیاه و سفید

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

آیا از طرفداران دکوراسیون داخلی سیاه و سفید هستید؟ آیا علاقه مند هستید دکوراسیون خود را با رنگ های سیاه و سفید طراحی کنید؟

ترکیب دو رنگ متضاد سیاه و سفید همیشه شیک و کلاسیک است. باید گفت هیچ دو ترکیبی به اندازه سیاه و سفید نمی تواند توجه ها را به خود جلب کند. در صورتی که به دنبال تنوع و ایجاد سبکی مدرن هستید بهتر است این ترکیب را امتحان کنید.

این دکوراسیون علاوه بر این که در تمامی دوره ها به روز است به هیچ عنوان شما را دچار خستگی تنی کند. با به کار بردن این ترکیب دکوراسیونی بسیار خاص و شیک ایجاد می کنید. البته باید اصول و قوانین دکوراسیونی را رعایت کنید تا به نتیجه ای دلخواه برسید.

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

استفاده از سیاه و سفید در دکوراسیون خانه می تواند دکوری خیره کنند و دراماتیک را برای شما به ارمغان بیاورد.

استفاده از رنگ سیاه به عنوان نقطه کانونی

باید بدانید که شما می توانید از رنگ سیاه در هر اتاق و با هر سبکی استفاده کنید. به خصوص زمانی که تونالیته رنگ های پاستلی یا روشن را به کررات در دکور خود به کار برده باشید. این قانون به شما کمک می کند تا رنگ سیاه به عنوان نقطه کانونی در پس زمینه رنگ های اتاق در بیاید.

اگر هم می خواهید از وسایل دکوری و اشیای خاصی در اتاق یا سالن خود استفاده کنید بهتر است آن ها را با رنگ مشکی انتخاب کنید.

البته که می توانید در کنار رنگ مشکی از رنگ های زرد، صورتی، شتری، ارغوانی و یا قرمز به عنوان پس زمینه استفاده کنید تا ظاهری متفاوت به دکور شما ببخشد. اما اگر به دنبال دکور سفید و مشکی هستید باید به همان رنگ ها اکتفا کنید.

مبلمان سیاه و سفید

انتخاب مبلمان که از اصلی ترین وسایل در دکوراسیون است نیاز به توجه بیشتری دارد. اگر انتخاب شما رنگ های سفید و سیاه است سراغ پارچه های ترکیبی نروید. بلکه بهتر است از تک رنگ سفید یا سیاه انتخاب شود اما می توانید کوسن و بالشت هایی با رنگ و طرح ترکیبی استفاده کنید.

دیوارهای سیاه و سفید

اگر می خواهید فضای سالن پذیرایی یا اتاق شما ناگهان به فضایی کلاسیک تبدیل نشود باید به دنبال کاغذ دیواری های طرح دار باشید. کاغذ دیواری هایی که دارای نقش و نگارهای سیاه و سفید هستند. البته میزان بزرگی و کوچکی این نقش ها کاملا وابسته به میزان بزرگی و کوچکی فضای شما است.

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

هر چه خانه کوچکتر باشد باید از طرح های ساده و ریزتری استفاده شود. همینطور برعکس. هر چه سالن شما بزرگ باشد بهتر است از طرح های بزرگ و جذاب تری بهره ببرید.

کفپوش های سیاه و سفید

بهترین روش برای آغاز استفاده از دکوراسیون سیاه و سفید همین کفپوش ها است. برای این کار می توانید از سنگ های مرمری، کاشی های سرامیکی با حاشیه های سیاه و یا کاشی های وینیل سیاه و سفید استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

همچنین می توانید از پارکت و یا لمینت هایی استفاده کنید که نزدیک ترین رنگ را به سیاه و سفید دارند، مانند خاکستری تیره و یا سفید عاجی.

استفاده از رنگ های گرم

برای ایجاد طراحی موفق و چشمگیر که بعد از مدتی شما را دلزده نکند بهتر است از رنگ های دیگری برای گرم کردن فضا استفاده کنید. این رنگ های گرم مانند خاکستری، بژ، شکلاتی یا غیره می تواند به عنوان اکسسوری به کار برود.

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

مثلا می توانید با استفاده از گیاهان و گل های رنگی به دکوراسیون خود روح ببخشید. همچنین می توانید با استفاده از رومیزی قرمز ترکیب دکوراسیون سیاه و سفید خود را جذاب تر کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *