تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمان | انواع اصطلاحات مبل

تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمان

برای اطلاع از تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمان در این مقاله با ما همراه باشید.

قطعا برای شما پیش آمده است که سراغ خرید یا تعویض مبل یا هر وسیله دکوری دیگری رفته اید. در چنین مواقعی باید از اصطلاحات، تعاریف و یا مفاهیمی که فروشنده ها استفاده می کنند اطلاع داشته باشید تا دچار سر در گمی نشوید. علاوه بر این، دانستن این تعاریف و مفاهیم به شما کمک می کند تا با دانسته های قبلی خرید مناسبی داشته باشید. در واقع با اطلاع نداشتن از این مفاهیم ذهن شما مشغول می شود. سپس به مراتب در تصمیم گیری دچار وسواس خواهید شد.

کلاف :

منظور از کلاف در واقع همان چارچوب و یا بدنه مبل است. این چارچوب ها عمدتا از چوب ساخته می شوند. جنس بیشتر این بدنه ها از چوب راش یا چوب روس است. زیرا دارای استحکام و دوام بسیار بالایی می باشند.

جنس بیشتر این بدنه ها از چوب راش یا چوب روس است. زیرا دارای استحکام و دوام بسیار بالایی می باشند.تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمان

واحد مبل :

از دیگر اصططلاحاتی است که خریدار ها را بسیار گمراه می کند.

مبل سه نفره معادل با دو واحد است.

مبل دو نفره معادل با یک و نیم واحد است.

مبل یک نفره نیز معادل با یک واحد است.

در نتیجه هر یک دست مبل که شامل یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است معادل با پنج و نیم واحد خواهد بود.

مبل دو نفره معادل با یک و نیم واحد است.تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمانست مبل :

استاندارد مبلمان حاضر در بازار یک دست است. این ست شامل یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل یک نفره می باشد. اما شما بنا بر نیاز و فضای خود می توانید این تعداد را کم و زیاد کنید.

پاف :

در کنار هر ست مبلمی یک قطعه رو کوبی شده مجزا که تکیه گاهی ندارد و فقط دارای نشیمن گاه است وجود دارد. اصطلاحا به آن پاف می گویند. زیرا عینا از ژورنال های خارجی نمونه گرفته و تولید شده است. از کاربرد پاف ها می توان به قرار دادن زیر پاها برای راحتی بیشتر اشاره کرد.

شزلون :

به نوعی از مبلمان اطلاق می شود که معمولا از یک سمت دارای دسته قوس دار است. همچنبن از سمت دیگر بدون دسته یا با دسته ای کوتاه تر نسبت به طرف دیگر مبل دارد. از شزلون ها می توان در اتاق پذیرایی و یا در اتاق خواب ها استفاده کرد.

توجه داشته باشید که شزلون هایی که دارای دسته های عمودی هستند معمولا راحتی مطلوبی برای مخاطب فراهم نمی کنند.

به نوعی از مبلمان اطلاق می شود که معمولا از یک سمت دارای دسته قوس دار است. تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلمان

کفی و پشتی مبل :

از نکاتی است باید بسیار به آن توجه کنید. هنگام خرید به ثابت بودن و یا جدا شدن کفی و پشتی مبل دقت کنید. اگر جدا نشود که عموما دیرتر تغییر شکل می دهد. به خصوص این مدل مبل مناسب خانواده هایی است که بچه های کوچک دارند. زیرا مکررا دچار بهم ریختگی نمی شود.

اما در صورت جدا شدن دارای حسنی است که به راحتی می توانید آن ها را بشویید. همچنین با گذشت زمان راحت تر از نوع ثابت می توانید تغییر پارچه دهید.

اما در صورت جدا شدن دارای حسنی است که به راحتی می توانید آن ها را بشویید. تعاریف و مفاهیم مورد نیاز در مبلماناسفنج :

ابر یا اسفنج چیزهایی هستند که در کفی و نشیمنگاه مبل ها استفاده می شود. معمولا و همچنین بهتر است از اسفنجی استفاده شود که به اصطلاح ” اسفنج سی کیلویی ” نام دارد. منظور از سی کیلو همان چگالی اسفنج است. که هر چه بیشتر باشد دارای کیفیت و طول عمر بیشتری خواهد بود.

فوم :

در برخی از مبلمان به جای اسفنج از انواع فوم ها استفاده می شود. فوم سرد فومی است که در دمای کم و با استفاده از حرارت غیر مستقیم ساخته می شود. فوم گرم فومی است که در دمای بالا تهیه می شود. این فوم نسبت به فوم سرد سفت تر است. نوع دیگر فوم ها فومی است که خاصیت هر دو سرد و گرم را با هم دارد. به همین دلیل معروف به ” فوم ویژه ” است.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *