بسته بندی مبلمان هنگام اثاث کشی | انواع روش های بسته بندی مبل

بسته بندی مبلمان هنگام اثاث کشی

در این مقاله به بررسی بسته بندی مبلمان هنگام اثاث کشی می پردازیم. با ما همراه باشید :

بسته بندی و اسباب کشی از سخت ترین، وقت گیر ترین و چال برانگیزترین کارها است. بسته بندی مبلمان هنگام اثاث کشی تمامی از امور تخصصی است. این کار نیاز به مهارت و تجربه دارد. وسایل بزرگ و سنگین منزل از چالش برانگیزترین ها در بسته بندی هستند. یکی از لوازمی هنگام اسباب کشی افراد را دچار نگرانی می کند، بسته بندی مبلمان است.

بعضی افراد بابت نحوه صحیح جا به جایی و ضرب ندیدن مبلمان نگران هستند. زیرا مبلمان به دلیل داشتن پارچه یا چرم دارای آسیب پذیری بیشتری در برابر اجسام نوک تیز و ضربه هستند. از طرفی چوبی که در بدنه مبلمان به کار رفته است در برابر سایش و ضربه آسیب پذیر می باشد.

به همین جهت برای اینکه مبل شما با هر ضرب و سایشی از بین نرود بهتر است به صورت تخصصی بسته بندی شود. از بهترین روش های بسته بندی مبلمان می توان به روش های زیر اشاره کرد :

بسته بندی با سلفون :

در این روش با استفاده از سلفون می توانید کل مبل خود را بسته بندی کنید. شایان به ذکر است که باید از سلفون های مخصوص مبلمان و اسباب کشی استفاده کنید زیرا دارای مقاومت و استحکام خاصی است. علاوه بر این ویژگی ها می توانید برای بسته بندی وسایل دیگری مانند کمد، میز و صندلی نیز استفاده کنید.

در این روش با استفاده از سلفون می توانید کل مبل خود را بسته بندی کنید.بسته بندی مبلمان هنگام اثاث کشی

از معایب اصلی این روش باید گفت که مانع از آسیب دیدگی های ناشی از اسباب کشی نخواهد شد. همچنین دارای ریسک بالایی در رابطه با خراب شدن مبل دارد. از طرفی با استفاده از این روش، مبلمان شما از هر گونه گرد و خاک مصون نگه می دارد. اما این روش چندان پیشنهاد نمی شود زیرا آسیب ناشی از ضرب دیدگی ها را تضمین نمی کند.

بسته بندی با کارتن های پنج لایه :

ابتدا کارتن های پنج لایه و یا نایلون هایی تهیه کنید که با حباب هوا پوشانده شده اند. سپس تمام مبل خود را با استفاده از این ها کاملا بسته بندی کنید. روی آن ها چسب پهن بکشید تا احتمال هر گونه باز شدن بسته بندی را به صفر برسانید. در مرحله بعدی روی مبل کارتن پیچ شده را با دقت سلفون بکشید.

معمولا کارتن های اسباب کشی به دو صورت تهیه می شود. توجه داشته باشید کارتن های متوسط مناسب ظروف شکستنی و برای جا به جایی وسایل سنگین است. همچنین کارتن های بزرگ برای بسته بندی وسایل بزرگ تری استفاده می شود. انواع کارتن ها در طول و عرض های متفاوت وجود دارد که بنا به نیاز خود باید انتخاب کنید.

انجام دادن این کار باعث می شود تا قسمت های برجسته و یا نوک تیز از هر گونه آسیب مصون بمانند. از مزایای این روش می توان به این مورد اشاره کرد که مبل شما کاملا محافظت می شود. البته امکان دارد در مدل های مختلف و به خصوص کلاسیک که دارای برجستگی های زیادی است دچار مشکل شوید.

روش جدا کردن قطعه ها :

در هر خانه ای ممکن است مبل های راحتی ای وجود داشته باشد. برخی از این مبل ها معمولا اندازی بسیاری بزرگی دارند که عملا بسته بندی را سخت می کنند. از طرفی این گونه مبلمان دارای بست هایی ویژه هستند که به یکدیگر پیچ می شوند.

بنا بر این می توانید این اتصالات، پیچ یا بست ها را باز کنید تا پایه ها و قسمت های متفاوت مبل از هم جدا شوند. در نهایت هر قطعه جدا شده را می توانید درون کارتن قرار دهید. در ضمن کوسن ها و یا تشک هایی که قابل جا به جایی هستند را باید از مبل جدا کرد و درون کیسه ای قرار داد.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *