آیتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک | دکوراسیون کلاسیک

آیتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک

از قدیمی ترین سبک ها در معماری که به عنوان نخستین سبک هم معروف شد باید به دکوراسیون کلاسیک اشاره کرد. به عبارتی این دکوراسیون در طول زمان با نام سبک مادر شناخته شده است. آیتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک در این مقاله بررسی خواهد شد.

قدمت آن به یونان باستان می رسد. پس از گذشت حدود دو هزار سال همچنان طرفداران خاص خودش را دارد. همان طور که می دانید این سبک دارای زرق و برق فراوان و شکوه و جلال می باشد.

آیتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک این سبک دارای زرق و برق فراوان و شکوه و جلال می باشد.

سنگ های کار شده، کاغذ دیواری های اشرافی، لوسترهای کریستال، برنز، ورق طلا، مبلمان استیل و بزرگ و … از آیتم های بارز این سبک است. این سبک کاملا پایبند به نظم و تقارن است. به عبارتی این دکوراسیون به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی هماهنگ نمی باشد. هر وسیله دکوری و یا طرحی دارای حد و حریم مشخص است.

مبلمان استیل

مبلمان استیل سمبل دکوراسیون کلاسیک است. فراموش نکنید ذات این مبلمان، اشرافی است. بنا بر این مناسب اتاق و یا فضای سالن پذیرایی از مهمان است. این مبل ها در نگاه اول سنگین تر از دیگر مبلمان به نظر می آیند. قطعا گران تر نیز خواهند بود.

یتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک مبلمان استیل سمبل دکوراسیون کلاسیک است.

مبل استیل دارای دسته، پایه و تاج با طراحی شکیل و تشریفاتی است. اگر فضایی بزرگ دارید باید از پارچه های طرح دار و اشرافی استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید تعدادی از مبل ها را طرح دار و برخی دیگر را ساده انتخاب کنید. عموما این مبل ها به صورت نه و یا هفت نفره تولید و ساخته می شوند.

تزئینات دیواری

هیچ چیز به اندازه تزئینات و اکسسوری های کلاسیک روی دیوار نمی تواند سبک کلاسیک را تکمیل کند. انتخاب مدل گچ بری های روی دیوار، قالب تاج های پیچیده یا ساده روی سقف، کاغذ دیواری هایی با طرح ظریف و متناسب با رنگ بندی دکوراسیون از مواردی است که نیاز به توجه دو چندانی دارد.

 کاغذهایی با رنگ ملایم و دارای طرح های ساده تا محیط را همچنان بزرگ نشان دهد.آیتم های ضروری در هر دکوراسیون کلاسیک

در صورتی که دارای لوازم زیادی در سالن خانه خود هستید بهتر است سراغ کاغذ دیواری های ساده بروید. کاغذهایی با رنگ ملایم و دارای طرح های ساده تا محیط را همچنان بزرگ نشان دهد.

آینه های کار شده

طراحی ظریف و متناسب در ساخت قاب آینه از اجزای مهم برای دکوراسیون داخلی خانه ها به حساب می آید. اولین و مهم ترین کاربرد هر آینه ای دیدن شخص در آن است. اما امروزه آینه ها و تاثیر آن ها در دکوراسیون کاملا متفاوت شده است. آینه ها برای بزرگ تر نشان دادن فضا، منعکس کردن نور و همچنین زیبا کردن دکوراسیون به کار می روند.

آینه های دکوراسیون کلاسیک بهتر است دارای قابی از جنس سنگ های اشرافی، کنده های چوبی درختان، استیل های براق، فلزهای طلایی یا برنز باشد تا فضایی منحصر به فرد ایجاد کند.

پرده ها

پرده ها نقش بسیار مهمی در زیبایی خانه دارند. اما باید بدانید چه نوع پرده ای مناسب سبک و دکوراسیون خانه شما است. فراموش نکنید تجمل در دکوراسیون کلاسیک حرف اول را می زند. بنا بر این عملا دنبال وسایل و تزئیناتی هستید که صرفا جنبه زیبایی دارند.

پرده های سلطنتی جلوه خاصی به دکوراسیون شما می دهد. در انتخاب آن باید آستر، کتیبه و رنگ پرده را در نظر بگیرد. اگر قرار است برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید بهتر است سراغ طرح های ساده بروید تا دیرتر برایتان تکراری شود.

فرش

فراموش نکنید که فرش از دیگر مواردی است که به راحتی می تواند نمایانگر سبک مورد استفاده شما باشد. فرش های مناسب سبک کلاسیک دارای طرح هایی زیبا و متنوع با رنگ بندی های محدود و خاص هستند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *